[et_pb_section fb_built=\”1\” admin_label=\”section\” _builder_version=\”4.16\” global_colors_info=\”{}\”][et_pb_row column_structure=\”1_3,2_3\” admin_label=\”row\” _builder_version=\”4.16\” background_size=\”initial\” background_position=\”top_left\” background_repeat=\”repeat\” global_colors_info=\”{}\”][et_pb_column type=\”1_3\” _builder_version=\”4.16\” custom_padding=\”|||\” global_colors_info=\”{}\” custom_padding__hover=\”|||\”][et_pb_gallery gallery_ids=\”5638,6083,5980,6173,5639\” posts_number=\”30\” show_title_and_caption=\”off\” admin_label=\”Gallery\” _builder_version=\”4.16\” use_border_color=\”off\” border_color=\”#ffffff\” border_style=\”solid\” global_colors_info=\”{}\”] [/et_pb_gallery][et_pb_gallery gallery_ids=\”5641\” posts_number=\”30\” show_title_and_caption=\”off\” admin_label=\”Gallery\” _builder_version=\”4.16\” use_border_color=\”off\” border_color=\”#ffffff\” border_style=\”solid\” global_colors_info=\”{}\”] [/et_pb_gallery][/et_pb_column][et_pb_column type=\”2_3\” _builder_version=\”4.16\” custom_padding=\”|||\” global_colors_info=\”{}\” custom_padding__hover=\”|||\”][et_pb_text admin_label=\”Text\” _builder_version=\”4.19.1\” background_size=\”initial\” background_position=\”top_left\” background_repeat=\”repeat\” hover_enabled=\”0\” use_border_color=\”off\” border_color=\”#ffffff\” border_style=\”solid\” global_colors_info=\”{}\” sticky_enabled=\”0\”]
Või poeta mesikangasse mähitud poolik õun külmikusse. Ei kuiva pealt krimpsu ega midagi. Säti morsikannu peale, ükski kärbes ei pääse jaole.
Kogu sel kahetsusväärsel kursil, kuhu maailm on käändumas oma lõputu plastireostuse, kliimasoojenemise ja puhta vee varude lõppemise eel, võiks ju olla hea tunne, et ise proovid natuke parem olla. Mitte, et see nüüd planeedi ära päästaks, aga samm kilevabama kodu poole oleks ju abiks ikka.
Sest just toidukile asemele passib mesikangas suurepäraselt. Mõni kutsub seda ka vahakangaks. Aga mulle meenutab see sõna hoopis vakstut- mis on selline tehislik ja nõukaaja maiguga. Mesikanga väärtused on aga hoopis teised. See on looduslähedane, lõhnav ja isikupärane.
Teha ka imelihtne. Võtad lapikese puuvillast kangast. Võib olla isegi vana köögirätt, mille oled eelnevalt kenasti puhtaks pesnud. Valgele kangale saad mustri ise peale joonistada – kassi, karikakra, kurgi, tomati – mis aga pähe tuleb. Võib ka sõnumeid kirja panna – „armastus käib kõhu kaudu“, „söö isuga, kallis“, „pannkoogid on parimad!“ – mis iganes aga südamel öelda on. Siis mesilasvahaga üle timmida ja natukeseks ahju. Vahaga timmimine on küll natuke harjutamise küsimus, kui seda liiga palju saab, siis kipub kangas hiljem olema kõva ja murduma.
Tulemuseks on pakkematerjal, mida saab kordi ja kordi kasutada. Loputad vahepeal vaid jooksva jaheda veel all üle ja järgmisele ringile. Mõnus lõhngi säilib kaua, aga samal ajal toiduainele külge ei hakka.
Mesilasvaha annab kangale veekindluse, aga samal ajal on see hingav. Kusjuures kasutusvõimalusi on lõputult – puuviljad, juurviljad, värske leib – ühesõnaga kõik see kraam, mida Sa senini oled kilesse pakkinud või plastkarpi peitnud. Võtad turule või supermarketisse kaasa.
Kujutad Sa näiteks üldse ette, kui palju näiteks Nõmme turul, Tallinnas kilekotte kasutatakse. Ma ühel päeval turuprouadelt uurisin. Üks arvas, et parematel päevadel läheb 400 väikest kilekotti ära. Teine teadis öelda, et tema tellib kuus 2600 plastikust karpi ja 1000 kilekotti!!! Tegelikult on see ju päris hirmus.
Minule annab see küll hea tunde, et minu arvelt saavad need toredad turutädid teha oma rehkendustesse miinus ühe. Minul on oma disainitud mesikangas alati kaasas!
Örrekeses saad mesikanga tegemist õppida meie mesikanga disainimise õpitoas.
E-poest leiad nii mesikanga meisterdamise kui parandamise komplektid.
[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]